Firma Amazon, która jakiś czas temu wprowadziła na rynek totalnie nieudany produkt Fire Phone. Teraz jednak amerykański gigant nie chce powtórzyć błędu i celuje w rynek tabletów ze swoimi trzema nowymi produktami.

Pierwszym z nich i zarazem najwydajniejszym będzie Fire HDX 8.9, który otrzyma czterordzeniowy procesor Snapdragon 805 z zegarem 2,5 GHz i grafiką Adreno 420. Będzie to pierwszy tablet, który wykorzysta ten układ Qualcomm. Dla zwolenników dobrego audio istotna jest wiadomość o zastosowano technologii Dolby Atmos, która zapewni 2x większą głośność niż w iPadzie Air. Obraz ma być wyświetlany na ekranie 8,9 cala o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Pod maską ukryto 2 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Taka konfiguracja ma kosztować 380 dolarów i jest już dostępna w przedsprzedaży. Premiera 21 października.

Poza tym w sklepach pojawi się model Fire HD 6 z ekranem o przekątnej 6-cali o rozdzielczości 1280 x 600 pikseli, procesorem o czterech rdzeniach (2x 1,5 GHz i 2x 1,2 GHz), 1 GB pamięci RAM, aparatem cyfrowym 2 MPix z tyłu, kamerką VGA do wideorozmów oraz pamięcią 8 lub 16 GB na pliki. Kolejnym produktem będzie Fire HD 7, który w porównaniu do opisanego powyżej modelu ma otrzymać jedynie większy ekran i głośniki stereo. Ceny tych tabletów wyniosą 99 dolarów za wersję 8 GB i 139 dolarów za 16 GB. Premiera już 2 października.

Każdy z zaprezentowanych tabletów Fire od Amazonu otrzyma system operacyjny Fire OS 4 Sangri, który oparty jest na Androidzie.