Komputer do gier za 13 000 zł

Bazowa wersja zestawu z kartą graficzną Gigabyte GeForce RTX 4080 Eagle OC 16GB GDDR6X w połączeniu z 16-rdzeniowym i 24-wątkowym procesorem Intel Core i7-13700KF z wysokim taktowaniem prosto po wyjęciu z pudełka. Chipset płyty głównej Z790 pozowli Wam ten proceosor dodatkowo podkręcić, bądź w drugą stronę obniżyć napięcie (undervolting) w celu zmniejszenia poboru energii przy zachowaniu pełnej wydajności. Chłodzenie Endorfy Navis F360 zadba tutaj o odpowiednie temperatury i7 przy zachowaniu dobrej kultury pracy.  Na dole w opcja rozbudowy znajdziecie alternatywną wersje tego zestawu z pamięciami DDR5 o taktowaniu 6000 MHz

Endorfy Navis F360

Zobaczcie jak wydajnym układem chłodzenia procesora jest Endorfy Navis F360. W naszych testach obejmuje on pierwsze miejsce na wykresach. Pomimo bardzo wysokiej wydajności, chłodzenie to nie kosztuje majątku (jak karty graficzne) oraz zapewnia dobrą kulturę pracy, którą możecie sami korygować krzywą obrotów wentylatorów w zależności od tego, jak wymagający posiadacie procesor pod względem układu chłodzenia.

 

Jakość? Jakoś to będzie ....

Nawet "nie jakoś to będzie", a jest bardzo dobrze. Dobrze wykonana, przwiewna obudowa Fractal Design Meshify 2 Lite z trzema wentylatorami w zestawie pozowli Wam na montaż długich kart graficznych, oraz na zamontowaniu układu chłodzenia procesora Endorfy F360 na górze, co jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Wydajny układ chłodzenia procesora, wydajny układ chłodzenia karty graficznej RTX 4080 oraz cichy zasilacz ATX3.0  be quiet! Pure Power 12 M 850W zadbają o bardzo wysoki komfort użytkowania PC. Przy takim budżecie nie może być inaczej.

 

Jeżeli potrzebujecie Wi-Fi, to możecie wybrać ASUS PRIME Z790-P WIFI D4 DDR4 a jeżeli chcecie coś oszczędzić, to bez problemu ten zestaw możecie też zbudować w oparciu o procesor Intel Core i5-13600KF nawet w połączeniu z płytą główną Gigabyte B760 Gaming X DDR4 wraz z chłodzeniem Fortis 5. Rezygnując z dysku 2TB na rzecz dysku o pojemności 1TB jesteście w stanie zaoszczędzić tutaj sporą ilość gotówki bez praktycznie żadnej straty wydajności w grach oraz w kluturze pracy i stabilności działania całej konfiguracji

Oszczędności:

Rozbudowa:

Konfiguracja na DDR5:

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę i skupcie się na typowo gamingowych ekranach które wyposażone są w matryce VA bądź IPS z rodzielczością 2560x1440p bądź nawet 4K wraz wysokim odświeżaniem 144 Hz, które zapewnią Wam bardzo płynny obraz. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.