Monitor Asus PA328Q 4K/UHD został stworzony z myślą o profesjonalistach, jeszcze w tym miesiącu będzie dostępny w Polsce.

Model ten zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów i natywną obsługę rozdzielczości 4K, a ponadto został wyposażony w technologię zmniejszającą zmęczenie oczu. Urządzenie ma 32-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:9 i zapewnia obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli z gęstością 138 pikseli na cal (PPI).

Technologia ASUS EyeCare zmniejsza zmęczenie oczu i dba o ich zdrowie. zaprojektowany został pod kątem profesjonalnych zastosowań. Wykorzystuje panel IPS z szerokim kątem widzenia (178 stopni), co niweluje zmiany jakości obrazu nawet, gdy użytkownik patrzy z boku ekranu. Fabryczna kalibracja odpowiada za wysoką dokładność kolorów (?E ? 2), szeroką gamę barw 100% sRGB i obsługę przestrzeni kolorystycznej Rec. 709 - standardowego formatu HDTV stosowanego przy produkcji i edycji filmów.

Monitor wykorzystuje 12-bitową tabelę LUT oraz obsługuje wartości gamma 2.4, 2.2, i 1.8, dzięki czemu barwy są naturalne. Jednolitość kolorów jest na poziomie 91-103%. Nowy model został wyposażony m.in. w cztery porty USB oraz DisplayPort 1.2, mini-DisplayPort 1.2, dwa porty HDMI 1.4 i HDMI 2.0/MHL 3.0, które wspierają obsługę zawartości 4K/UHD i częstotliwość odświeżania rzędu 60Hz.

Funkcja ASUS QuickFit Virtual Scale umożliwia sprawdzenie rzeczywistej wielkości zdjęć i dokumentów na ekranie przed drukowaniem. Wyświetlane kratki ułatwiają wyrównywanie, zwiększają elastyczność i produktywność monitora PA328Q.

Z kolei tryby Picture-in-Picture (PiP) oraz Picture-by-Picture (PbP) pozwalają na łatwe, jednoczesne oglądanie i przełączanie pomiędzy źródłami obrazu - PiP wyświetla zawartość z drugiego pliku w jednym z rogów ekranu, a tryb PbP rozdziela ekran na połowę.

Monitor PA328Q będzie dostępny w Polsce w drugiej połowie lutego br. Sugerowana cena detaliczna: 5715 P{LN brutto.