Firma Check Point Software Technologies ogłosiła przejęcie Hyperwise. Jest to młoda firma, która opracowała unikalne zabezpieczenie, które działa na poziomie procesora, zapobiegając zagrożeniom jeszcze przed momentem zarażenia złośliwym oprogramowaniem.

Stosowane dotąd zabezpieczenia przed zagrożeniami skupiały się na wykrywaniu i blokowaniu złośliwego oprogramowania wyłącznie w chwili, gdy zostało ono już aktywowane, co powodowało niedostateczną ochronę we wczesnych fazach ataków. Dzięki przejęciu zaawansowanej technologii firmy Hyperwise, Check Point będzie dostarczało rozwiązania pozwalające na wyeliminowanie tej luki w zabezpieczeniach. Integracja z systemem wykrywania zagrożeń na poziomie procesora zablokuje wcześniej niewykrywane ataki i powinna dodatkowo zwiększyć wykrywalność złośliwego oprogramowania przez wiodące rozwiązania firmy Check Point.

Hyperwise jest firmą działającą w trybie stealth-mode, założoną w roku 2013, zlokalizowaną w Tel Awiwie (Izrael). Przejęcie Hyperwise dostarczy firmie Check Point zaawansowanej technologii oraz zespołu wysoko kwalifikowanych inżynierów. Założyciele i zespół Hyperwise zostaną natychmiastowo zaangażowani w działania firmy, a technologia zostanie zintegrowana z istniejącymi zabezpieczeniami firmy Check Point. Transakcja nie wpłynie na finansową sytuację firmy. Szczegóły umowy nie zostały ujawnione.

Innowacje systemów zabezpieczeń powinny wyprzedzać innowacje zagrożeń. Przejęcie Hyperwise dostarcza ważnych rozwiązań technologicznych oraz doświadczenie, które umocnią pozycję lidera w dziedzinie systemów zabezpieczeń firmy Check Point. Zintegrowanie zabezpieczeń nowej generacji na poziomie systemu operacyjnego i procesora z oferowanym dotąd systemem emulacji zagrożeń spowoduje wzmocnienie ochrony naszych klientów przed cyberatakami, dzięki czemu szeroka gama ataków będzie zatrzymywana już przy pierwszym kontakcie
- powiedział Gil Schwed, dyrektor naczelny i prezes firmy Check Point Software Technologies.

[Łukasz Szewczyk]