HP przygotowuje się do odświeżenia hybrydy EliteBook 820. Nowy model z procesorem Intel Core M został dostrzeżony na malezyjskiej stronie producenta.

HP EliteBook 820 to niewielki 12.5-calowy dedykowany segmentowi biznesowemu laptop. EliteBook 820 jest urządzeniem z 2013 roku, nowy model (z dopiskiem G2 w nazwie) pojawił się na malezyjskiej stronie HP, prawdopodobnie bedzie wypisażony w ekran Full HD (ekran dotykowy), w kilku konfiguracjach z procesorami 5. generacji Intel Core, wsparciem dla vPro w wybranych wariantach.

Laptop posiada dwa sloty SODIMM i obsłuży do 16 GB pamięci RAM, a możemy zdecydować się także na dysk twardy o pojemności do 1 TB lub SSD do 256 GB. Na pozostałą cześć specyfikacji składają się zintegrowana grafika Intel HD 5500, trzy porty USB 3.0, DisplayPort oraz VGA, złącze Ethernet, czytnik kart pamięci SDXC oraz wsparcie dla opcjonalnej stacji dokującej. Producent zapewnia o klawiaturze odpornej na zachlapania (może być podświetlana), która otrzymała specjalny odpływ oraz wsparciu dla TPM i opcjonalnym czytniku linii papilarnych - komputer należy przecież do biznesowej serii EliteBook.

HP zaprezentuje nowego EliteBooka zapewne na początku przyszłego roku. Być może w trakcie targów CES 2015.