Dzięki popularności mobilnych urządzeń wyposażonych w fotograficzne aparaty, ludzie na całym świecie dziennie wykonują wiele zdjęć. Część z nich trafia także do internetu. Google przygotowało nową aplikację - Zdjęcia Google.
Jak zapewniają producenci, niezależna aplikacja Zdjęcia Google pomieści wszystkie zdjęcia i filmy, pomoże je uporządkować, ożywić i odszukać w dowolnej chwili. Nowa aplikacja to bezpieczne, prywatne miejsce do przechowywania niezliczonych wspomnień i dostęp do nich z dowolnego urządzenia.

Dzięki aplikacji Zdjęcia Google możecie bezpłatnie przechowywać nieograniczoną liczbę wysokiej jakości zdjęć i filmów oraz tworzyć ich kopie zapasowe. Aplikacja zachowuje oryginalną rozdzielczość do 16 MP w przypadku zdjęć i 1080p HD w przypadku filmów.

Aplikacja Zdjęcia Google automatycznie porządkuje wspomnienia według wielu ważnych dla użytkownika kryteriów, m.in. osób czy miejsc. Konkretne zdjęcie można znaleźć za pomocą prostej wyszukiwarki. Dodatkowo wszystkie pliki, które pogrupujecie według określonych kryteriów, będą całkowicie prywatne - widoczne wyłącznie dla użytkownika.

Aplikacja pomaga także szybko udoskonalić zdjęcia i łączyć je. Jedno kliknięcie wystarczy, by natychmiast poprawić kolor lub jasność zdjęcia. Za pomocą przycisku "+" można tworzyć własne kolaże, animacje, czy filmy z dźwiękiem. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie w lewo, by otworzył się widok Asystenta.

Dzięki aplikacji Zdjęcia Google można udostępniać zdjęcia i filmy we wszystkich komunikatorach i serwisach z jakich korzystacie, od Hangouts po Twittera i WhatsApp. W aplikacji można także wybrać dowolny zestaw zdjęć i filmów lub jakikolwiek album, a następnie utworzyć link, dzięki któremu użytkownik udostępnia setki plików naraz.

Aplikacja Google Zdjęcia jest już dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS oraz w internecie.

[Łukasz Szewczyk]