Dolby właśnie zapowiedziało, że główne studia z Hollywood będą wydawać swoje filmy w technologii Dolby Vision HDR, która jest obecna w wybranych kinach i będzie wspierane przez telewizory Vizio w Stanach Zjednoczonych i najprawdopodobniej Philipsa w Europie. Swoje prototypy telewizorów z Dolby Vision prezentował też TCL oraz Sharp.
W technologii Dolby Vision HDR mają pojawić się takie filmy jak "The Perfect Guy", "Maze Runner: The Scorch Trials" , "The Martian", "Pan" oraz "In the Heart of the Sea". Przynajmniej część z nich będzie też korzystać z technologii dźwięku obiektowego Dolby Atmos.

HDR (high dynamic range) to szerszy zakres tonalny za sprawą takiego sposobu realizacji, a następnie wyświetlania filmów otrzymujemy obraz z lepszym kontrastem, ostrzejszy, bardziej naturalny. Technologia ta pojawiła się w topowych telewizorach z 2015 roku, dzięki zastosowaniu szerszej palety kolorów. Filmy z HDR dostępne są na zachodzie w serwisie Netflix, a w przyszłym roku pojawią się na płytach Ultra HD Blu-ray.