Powrót kultowej serii Quake czy przeniesienie do wirtualnej rzeczywistości świata Fallouta - to jedne z wielu ciekawych wiadomości, jakimi podzielił się ze światem deweloper podczas targów E3 2016. Jedno jest pewne - obok takich rewelacji nie da się przejść obojętnie!

Pierwszą z oficjalnie potwierdzonych informacji jest wiadomość o rozpoczęciu prac nad grą Elder Scrolls: Skyrim przeznaczoną dla platform XONE oraz PS4. Plotki na temat przeniesienia gry krążyły po sieci od dłuższego czasu, jednak zapowiedziane zmiany z pewnością przerosły wszelkie oczekiwania. Gra ma otrzymać zupełnie nową szatę graficzną, która ma zapewnić ogromny postęp w stosunku do poprzedniej wersji. Skyrim z pewnością zasłużył sobie na tyle poświęconej uwagi. Warto wspomnieć, że do tej pory jest to jedna z najlepiej sprzedających się gier RPG w historii, nic więc dziwnego, że Twórcy chcą wycisnąć z niej ile się da. Elder Scrolls: Skyrim Special Edition zadebiutuje na konsolach najnowszej generacji 28 października.

Kolejną nowością ma okazać się powrót marki Prey. Gra opracowywana jest przez studio Arkane, niestety w tej sprawie pozostaje więcej pytań, niż odpowiedzi. Podczas targów został jednak zaprezentowany krótki zwiastun, który zobaczyć możecie poniżej:


Z dużym entuzjazmem publiczności spotkała się zapowiedź nowej pełnoprawnej odsłony Quake'a, czyli Quake Champions. Z zaprezentowanego zwiastunu można jednak wywnioskować, że prace nad tym tytułem nie są na wysokim stopniu zaawansowania. Film wprowadza raczej w koncepcję gry, niż mechanikę rozgrywki. Całkiem możliwe, że więcej informacji na temat tego tytułu wydawca zostawił sobie na okazję nadchodzącego Quakeconu.


Deweloperzy Bethesdy zainteresowali się oczywiście również tematem wirtualnej rzeczywistości, a dokładniej platformy HTC Vive. W oparciu o tę technologię przygotowywany jest specjalny projekt nawiązujący do Dooma. W przyszłości możemy się również spodziewać Fallouta 4 VR!

Na tym jednak nie kończą się rewelacje. Zapowiedziano Dishonored 2 - następcę sprzedażowego hitu, który swoją premierę będzie miał w drugiej połowie listopada.


W trakcie konferencji nie odniesiono się jednak w żaden sposób do tytułów takich jak Wolfenstein czy też kontynuacji The Evil Within.