W ostatnim czasie Nvidia zdecydowała się na wprowadzenie na rynek IT nowe funkcje skierowane do graczy oraz, uwaga, swoją pierwszą grę komputerową! Mowa tu o technologii Ansel, umożliwiającej robienie zdjęć w grach komputerowych, oraz tytuł VR Funhouse - grę wykorzystującą wirtualną rzeczywistość.

Sterowniki wprowadzające funkcję Nvidia Ansel w grze Mirror's Edge Catalyst Zieloni udostępnili w czwartek, 14 lipca. Jak już wspomnieliśmy, technologia umożliwia tworzenie spektakularnych zdjęć ze świata gier komputerowych, oferując między innymi wybór ustawienia kamery, nakładanie filtrów artystycznych, tworzenie zdjęć sferycznych czy też HDR. Jak sprawuje się wynalazek? Zobaczcie:


Nowe możliwości dostępne są dla posiadaczy kart graficznych z rodziny Pascal, Maxwell oraz Kepler. Wśród tytułów obsługujących funkcjonalność, prócz wspomnianego wyżej Mirror's Edge, znalazły się gry takie jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Fornite, Paragon, Unreal Tournament, Obduction, The Witness, LawBreakers, Tom Clancy's The Division czy No Man's Sky. Należy zwrócić uwagę, że lista ta w przyszłości ma zostać wydłużona!

Mirrors Edge Ansel

Kolejną niespodzianką skierowaną do klientów Nvidii jest autorska gra Zielonych, czyli VR Funhouse. Jest to pierwsza gra stworzona przez zespół Nvidii. Jak można domyślić się na podstawie nazwy, oferuje ona przetestowanie wielu rozwiązań opracowanych przez twórców. Wśród nich zobaczyć możecie PhysX, HairWorks, Flow, FleX oraz Destruction. Tytuł jest bezpłatny i można pobrać go logując się na platformie Steam. Oto mała zachęta: