Oficjalny sterownik FSR firmy AMD, Radeon Adrenalin 21.6.1, jest już dostępny do pobrania na oficjalnej stronie AMD. Sterownik AMD Radeon Software Adrenalin 21.6.1 był bardzo wyczekiwany, ponieważ dodaje on jedną z kluczowych funkcji jaką jest FSR dla kart graficznych AMD Radeon RX 6000 jak i starszych modeli. FidelityFX Super Resolution jest postrzegany jako główny konkurent dla DLSS od firmy NVIDIA.

Fsr

NVIDIA obecnie ma ogromną przewagę na rynku dzięki DLSS, oferując jednocześnie spektakularne wyniki w zakresie wydajności i jakości obrazu, ale to co czyni rozwiązanie AMD bardziej interesującym, to fakt, że FSR będzie nie tylko jest obsługiwane przez nową serię kart graficznych AMD Radeon RX 6000, ale i także przez starsze procesory graficzne Radeon nawet cofając się do Polarisa serii RX 400, a nawet przez karty graficzne NVIDIA GeForce 10 na architekturze Pascal. W dniu premiery FidelityFX Super Resolution obsługiwać ma kilka tytułów a kolejne mają dołączać niebawem. Więcej na ten temat można przeczytać we wcześniejszym wpisie

Na potrzeby demonstracji możliwości jakie niesie ze sobą FSR, AMD wybrało tytuł Godfall. Podczas demonstracji na żywo uruchomiono grę w natywnej rozdzielczości 4K na ustawieniach EPIC i włączonym ray tracingu. Różnice wydajności na karcie graficznej RX 6800XT robią bardzo dobre wrażenie. Przy włączonym FSR na ustawieniach Ultra dostajemy przyrost wydajności na poziomie ponad 50%, a tryb wydajności oferuje trzykrotnie wyższą wydajność.

Fsr

Dodatkowym smaczkiem jest pokaz możliwości FSR na kartach NVIDIA. Do prezentacji wybrano model GTX 1060 6GB, na którym w Godfall na ustawianiach Epic w rozdzielczości 1440p odnotowano przyrost wydajności rzędu 41% z włączonym FidelityFX Super Resolution w trybie Quality.

Radeon

Sterownik jest do pobrania na stronie AMD i nie pozostaje nam nic więcej, jak tylko czekać na więcej informacji na temat FSR oraz oczywiście na pierwsze niezależne testy.