Rynek urządzeń przenośnych coraz bardziej interesuje się ekranami typu edge-to-edge. W ubiegłym miesiącu urządzenie w tym stylu zaprezentowało Xiaomi, wszystko wskazuje jednak na to, że Chińczycy nie będą bezkonkurencyjni na długo. Kontrę szykuje Samsung, obecnie będący liderem rynku telefonów komórkowych.

Rąbka tajemnicy uchylił Park Won-sang, który zatrudniony jest w koreańskim przedsiębiorstwie w charakterze jednego z głównych inżynierów. Według podanych przez niego informacji Samsung pracuje obecnie nad ekranami zajmującymi o wiele większą powierzchnię konstrukcji całego telefonu niż dotychczas. Pierwsze telefony z ekranami edge-to-edge od Samsunga zobaczymy już w przyszłym roku. Won-sang nie ujawnił jakie będą to modele, jednak bardzo prawdopodobne, że wybór Koreańczyków padnie na nowego flagowca, czyli Samsunga Galaxy S8.

S8-emka ma zadebiutować już 26 lutego, a prócz rewolucyjnego designu wyróżniać ją będzie procesor Snapdragon 830, 8 GB pamięci RAM oraz wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 4K / Ultra HD - tak przynajmniej głoszą plotki.

Szykuje się więc prawdziwa bomba... ;>