Samsung w ostatnim czasie walczy z problemami finansowymi. Okazało się, że producent zaliczył duży spadek dochodu w porównaniu do okresu analogicznego w zeszłym roku. Żeby temu zapobiec Koreańczycy już podejmują stosowne kroki.

Oznakami zmian są smartfony z serii Galaxy Alpha, ale prawdziwa rewolucja zacząć ma się dopiero wraz z kolejnym "flagowcem" firmy z rodziny Galaxy S. Samsung pracuje obecnie nad "Project Zero", którego nazwa sugeruje, że Galaxy S6 zostanie zaprojektowane dosłownie od zera - nie należy się więc spodziewać zwykłej ewolucji tego, co mogliśmy otrzymać w tym roku.

"Project Zero" powinien pojawić się w sklepach jako Galaxy S6. Urządzenie to ma być prawdziwą nowością, a nie kolejną przeróbką, jakich w tym roku mogliśmy oglądać wiele. Taka decyzja ze strony Samsunga nie dziwi, ponieważ producent ten przyjął sporo krytyki po premierze Galaxy S5.

W nowym produkcie prawdopodobnie znajdziemy metalową obudowę, wyświetlacz QHD (2560 x 1440 pikseli), aparat cyfrowy 16 MPix z tyłu, aparat 5 MPix z przodu, procesor Exynos 7420 64-bit oraz modem LTE.