Wiele osób kupując nowy telefon zwraca uwagę na jego jakość wykonania. Do tej pory za najlepszy wybór uważało się metal, który był głównie stosowany we flagowych produktach. Możliwe, że niedługo produkt premium będą już posiadały obudowy wykonane z ciekłego metalu. Pierwszym z nich jest Turing Phone.

Technologię tę chciało wykorzystać już Apple w przypadku smartfonu iPhone 6. Niestety nie zdecydowano się na ten krok. Inaczej postąpiło Turing Robotic Industries, które wprowadziło na rynek model Turing Phone. Produkt ten ma cechować się obudową odporną na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Zastosowany materiał pozwoli także na nadawanie telefonom niecodziennych kształtów.

Model Turing Phone będzie oparty o czterordzeniowy procesor Snapdragon 801, 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z powłoką Gorilla Glass 4, 3 GB pamięci operacyjnej, aparat z tyłu o rozdzielczości 13 MPix, przednią kamerkę o rozdzielczości 8 MPix, moduł Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.0, czytnik linii papilarnych ze specjalnym systemem szyfrującym oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Smartfon ma być wodoodporny (certyfikat IPx8) do głębokości 9 metrów. Będzie on działał pod kontrolą systemu Google Android 5.0 Lollipop.

Wersja z 16 GB miejsca na pliki będzie kosztowała 610 dolarów, z 64 GB cena wyniesie 740 dolarów, a z 128 GB aż 870 dolarów. W komplecie otrzymamy liczne dodatki np. zewnętrzną klawiaturę, zestaw głośnomówiący, głośnik bluetooth i kontroler do gier. Przedsprzedaż rusza już 31 lipca.