Firma Microsoft planuje nie pobierać żadnych opłat za najnowsze aktualizacje i funkcje systemu Windows 10. Taka deklaracja pojawiła się na oficjalnej stronie producenta.

Wpis o darmowej aktualizacji systemu do wersji Windows 10 w ciągu roku od premiery dosyć mocno zaskoczył użytkowników. Niektórzy przewidywali, że gigant z Redmont może tak jak w przypadku Office 365 wprowadzić opcję abonamentu lub odpłatne funkcje systemu. Okazuje się, że tak nie będzie. Firma za to zapewni dożywotnie wsparcie dla najnowszego systemu operacyjnego (chodzi o żywotność urządzenia na którym OS będzie zainstalowany). Taki zabieg ma na celu, żebyśmy kupowali co jakiś czas nowy komputer musieli i tak zapłacić za system operacyjny.

Ciekawie zapowiadają się też darmowe aktualizacje, bowiem Microsoft jakiś czas temu zapowiedział, że Windows 10 będzie ich ostatnią wersją, a dalej mamy otrzymywać tylko usprawnienia. Pierwszym większym pakietem ma być Redstone, który pojawi się w 2016 roku. Pojawi się on za darmo dla wszystkich osób, które posiadają Windows 10. Niestety cena tego ostatniego nadal jest tajemnicą.