Microsoft ma niespodziankę dla osób, które będą chciały zakupić pełną wersję nowego systemu. Klientom do zainstalowania systemu nie będzie niezbędny napęd DVD.

Premiera Windows 10 już 29 lipca. Wyjaśniła się kwestia tego, kto może dostać nowy system za darmo. Szykuje się w nim szereg ciekawych nowości. Windows 10 w wersji pudełkowej będzie sprzedawany na pendrive'ach. Microsoft nie zapowiedział jeszcze oficjalnie takiego zestawu, ale tajemnicę zdradził Amazon i Microsoft potwierdził: Windows 10 będzie oferowany na nowym typie nośnika. Na stronie pojawiła się możliwość składania zamówień typu preorder na nowy system. Preorder takiego zestawu instalacyjnego na Amazonie, gdzie musimy zapłacić za niego od 119,99 dolarów za wersję Home i 199,99 dolarów za Pro.

Inną alternatywą jest dystrybucja cyfrowa, czyli pakiet instalacyjny do pobrania ze strony Microsoftu. Obraz ISO będzie można nadal pobrać ze strony Microsoftu i nagrać na płytę DVD+/-R we własnym zakresie.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał pendrive z Windows 10. Na razie można zauważyć jego obecność na stronach Amazona - jeśli chcemy zamówić system Windows 10, to dostajemy do wyboru opcję z pendrivem.