Komputer do gier za 3500 zł

Konfiguracja PC zbudowana w oparciu o wydajny 4-rdzeniowy i 8-wątkowy procesor Intel Core i3-13100F w połączeniu chyba z pierwszą na liście wydajnych kart graficznych do gier ASRock Radeon RX 6600 Challenger. Pamięci DDR4 o taktowaniu 3600 MHz w dwóch kościach po 8 GB pracujących w trybie Dual-Channel są tutaj zdecydowanie optymalnym wyborem. Nie inaczej jest z dyskiem, bo w okolicach 3000 zł wrzucamy do konfiguracji SSD WD SN570 M.2 NVMe o pojemności 1TB. Płyta główna Gigabyte B760M DS3H DDR4 posiada dwa złącza M.2 więc w przyszłości bez problemu możecie rozbudowa przestrzeń dyskową o kolejny dysk na protokole NVMe. 

Czy dobra obudowa musi być droga?

Czy tańsze obudowy komputerowe są w stanie dorównać droższym konstrukcjom, kulturą pracy oraz swoją wydajnością chłodzenia. Sygnowana logiem naszej marki ZENPC, obudowa Mesh AIR pomimo swoich małych rozmiarów i stosunkowo niskiej ceny ma bardzo wiele atutów  - aż 175 mm na chłodzenia CPU, bez problemu obsłuży układy AiO 240 z grubą chłodnicą zamontowane na górze jak i również bez problemu zamontujecie w niej AiO 360 na przodzie obudowy. Czy wyposażona w 4 wentylatory Arctic P12 PWM PST 120 mm zapewni odpowiednie chłodzenie dla wydajnych podzespołów komputerowych?

 

Stabilność, temperatury i kultura pracy

Przewiewna obudowa posiadająca komplet filtrtów przeciwkurzowych, 3 porty USB oraz aż 4 bardzo wydajne i bardzo ciche wentylatory Arctic P12 120 mm z regulacją PWM, które możecie spiąc ze sobą i podłączyć je wszsytkie tylko pod jedno złączne 4 PIN PWM na płycie głównej. Markowy zasilacz Seasonic S12III o mocy 500W z certyfikatem 80Plus Bronze będzie tutaj w zupełności wsytarczający i jest on tutaj gwarancją stabilnej pracy całej konfiguracji. Cztery entylatory Arctic P12 w połączeniu z wydajnym układem graficznym na karcie graficznej oraz z dodatkowym chłodzeniem procesora Endorfy Fera 5 zapewnią zarówno niskie temperatury oraz bardzo dobrą kulturę pracy dzięki czemu korzystanie z tego zetawu komputerowego będzie dla Was bardzo komfortowe. 

 

Szukając drobnych oszczędności możecie wybrać chłodzenie Arctic Freezer 7X, które bez problemu wystarczy do procesora i3-13100F. Idąc dalej, możecie całkowicie zrezygnować z dodatkowego chłodzenia procesora i korzystać z chłodzenia boxowego dołączonego do procesora. 

Oszczędności: 

Rozbudowa:

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę i skupcie się na typowo gamingowych ekranach które wyposażone są w matryce VA bądź IPS z rodzielczością 1920x1080p wraz wysokim odświeżaniem 144 Hz, które to zapewni Wam nieskazitelnie płynny obraz. Jeżeli macie ograniczony niższy budżet, to wybór monitora z odświeżaniem 75 Hz też będzie w zupełności akceptowalny. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.