Anonymous zapowiedziało kolejne uderzenie w samozwańcze Państwo Islamskie. Grupa hakerów planuje przeprowadzenie wielu skoordynowanych akcji, mających na celu przejęcie środków należących do terrorystów oraz zamknięcie serwisów, propagujących ich ideologię. Cały plan powstał po niedawnych atakach islamistów w Belgii.
W nowym wideo Anonymous podkreślają, że będą walczyć z terroryzmem wszystkimi dostępnymi dla nich środkami. Grupa wypowiedziała ISIS cybernetyczną wojnę już jakiś czas temu, a jej ataki nasilają się po największych tragediach, jak ta z Paryża ubiegłego roku, czy najnowsza w Belgii. W materiale wspomniano, że Anonimowi mogą się pochwalić wieloma sukcesami w wojnie z terrorystami i nie zamierzają na tym poprzestać.

Hakerzy wyszukują na serwisach społecznościowych zwolenników islamskich terrorystów i przejmują, a następnie zamykają/blokują ich konta. Chętnie też włamują się na strony z propagandą ISIS. Największym ciosem jest jednak przejęcie pieniędzy, dzięki którym samozwańcze Państwo Islamskie w ogóle funkcjonuje. Nie ma niestety żadnych danych na temat tego, jakie kwoty zostały przez Anonimowych przejęte.

Inna sprawa, że według obserwatorów same ataki na ISIS nie mają aż tak dużego znaczenia, jak przedstawia to Anonymous. Poza przejęciem pieniędzy, większość akcji przekłada się tylko na chwilowe niedogodności. Nie jest przecież dużym problemem założyć nowe konto na Twitterze, czy przywrócić lub przenieść swoją stronę.