TomTom (TOM2) udostępnia aplikację TomTom Fotoradary dla systemu Android w 15 krajach na całym świecie. Bezpłatna aplikacja Fotoradary oferuje w czasie rzeczywistym dokładne informacje o fotoradarach stacjonarnych i mobilnych, a także o odcinkowych pomiarach prędkości.

- Wprowadzając bezpłatną aplikację TomTom Fotoradary, chcemy powitać więcej kierowców w społeczności TomTom. Już 4,6 mln użytkowników współpracuje, by zgłaszać i weryfikować w czasie rzeczywistym lokalizacje fotoradarów. A teraz wszyscy korzystający ze smartfonów z Android mogą dołączyć do nas, aby zyskać większy komfort podróżowania. Skoncentrowaliśmy się na zmniejszeniu stresu kierowcy, tworząc przejrzystą i prostą aplikację, która minimalizuje fałszywe alarmy - mówi Corinne Vigreux, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający, TomTom consumer.

Aplikacja TomTom Fotoradary ostrzega zarówno o fotoradarach stacjonarnych, jak i mobilnych, a także o odcinkowych pomiarach prędkości. Lokalizacje urządzeń pochodzą z bazy bardzo dokładnych danych kontrolowanych przez zespół moderatorów TomTom, podczas gdy informacje o fotoradarach mobilnych są zgłaszane i weryfikowane przez społeczność użytkowników. Aplikacja może działać w trybie nakładki (pracować w tle), co oznacza, że kierowcy mają możliwość spokojnego korzystania z innych programów, a jednocześnie wzajemnego ostrzegania się i odbierania ostrzeżeń.

Od dzisiaj, aplikację TomTom Fotoradary dla systemu Android można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play.

[Łukasz Szewczyk]