Jak poinformował na oficjalnej konferencji Tim Cook, firmie Apple udało się właśnie sprzedać miliard egzemplarzy iPhone'a. Marka pracowała na to osiągnięcie dziewięć lat. Apple stoi teraz przed zadaniem dostosowania się do konkurencyjnego rynku i sprostaniu ofertom innych firm, które nierzadko posiadają w ofercie o wiele tańsze urządzenia.

Debiut pierwszego iPhone'a miał miejsce 29 czerwca 2007 roku. Urządzenie spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem a kolejki zainteresowanych ustawiały się przed sklepami nawet na kilka dni przed premierą. Fenomen ten utrzymał się a premiery kolejnych modeli telefonów Apple spotykają się z ogromnym zainteresowaniem zarówno mediów jak i konsumentów.

Dziewięć lat temu pierwszym modelem iPhone'a udało się naprawdę zrewolucjonizować rynek telefonów komórkowych za sprawą wykorzystania ekranu dotykowego i innych rozwiązań, bez których dziś nawet nie wyobrażamy sobie współczesnego telefonu.

Trzeba jednak przyznać, że okres świetności marka ma za sobą a sprzedaż nowych urządzeń od dłuższego czasu spada. W bieżącym roku fiskalnym firma wprowadziła na rynek o 15% mniej urządzeń niż w roku poprzednim. Jak więc będzie wyglądała przyszłość iPhone'ów? Najprawdopodobniej częściową odpowiedź na to pytanie poznamy już we wrześniu - wraz z premierą iPhone'a 7.