Firma ASRock wprowadzi do sklepów nowy model płyty głównej E3V5 WS, która wyposażona została w układ Intel C232 i przeznaczona jest do pracy z procesorami Xeon E-1200 v5. Mamy doczekać się też takiej samej konstrukcji dla graczy.

Nowy model wyposażony jest w gniazdo LGA 1151, gdzie będziemy mogli umieścić procesor Core i7/i5/i3/Pentium i Celeron z rodziny Skylake, a także Xeona E-1200 v5. Oczywiście do dyspozycji są cztery gniazda na pamięci RAM obsługujące moduły o łącznej pojemności do 64 GB. Na laminacie umieszczono dwa gniazda PCI Express x16 i trzy PCI Expres x1. Płyta pozwala na zbudowanie konfiguracji multi GPU AMD Quad CrossFireX i CrossFireX. Do dyspozycji mamy sześć złączy SATA 6 Gb/s, a na przód obudowy możemy wyprowadzić do czterech USB 2.0 i dwóch USB 3.0. Na panelu z tyłu mamy kolejne sześć USB, obok dwa PS/2, RJ-45 i gniazda audio. Na laminacie zainstalowano kodek dźwiękowy Realtek ALC892.

W komplecie otrzymamy oprogramowanie ASRocka. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana. W tym samym czasie zadebiutuje także ASRock Fatal1ty E3V5 Performance Gaming/OC.