Asus zaprezentował nową wersję stylowego, 7-calowego tabletu MeMO Pad 7 (ME572C/CL) z systemem Android 4.4 (KitKat), ekranem Full HD z technologią IPS, 64-bitowym czterordzeniowym procesorem Intel Atom Z3560 (z zegarem do 1.83 GHz) i opcjonalną obsługą sieci 4G LTE w smukłej, lekkiej i stylowej obudowie.

Obudowa ASUS MeMO Pad 7 kryje w sobie 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3560, zapewniający potężną moc i wysoką energooszczędność podczas korzystania z najnowszych aplikacji i gier. ASUS MeMO Pad 7 jest dostępny w dwóch wersjach: tylko z anteną Wi-Fi (ME572C), lub z Wi-Fi i obsługą sieci 4G LTE (ME572CL), oferującą ultraszybki mobilny transfer danych.

Urządzenie posiada również ASUS ZenUI, ekskluzywny interfejs opracowany przez ekspertów firmy ASUS, aby zapewnić użytkownikom optymalną swobodę, możliwość ekspresji i łatwość komunikacji. Nowy projekt graficzny interfejsu łączy wydajność z atrakcyjnym wyglądem i posiada nowoczesne, "płaskie" ikony, szablony w żywych kolorach, nowe dźwięki powiadomień, a także przejrzysty layout zapewniający czytelny sposób prezentacji informacji.

ASUS MeMO Pad 7 został wyposażony w 7-calowy ekran Full HD z technologią IPS (rozdzielczość 1920 x 1200). Dzięki wyjątkowo wysokiemu współczynnikowi gęstości PPI wynoszącym 323 piksele na cal, ASUS MeMO Pad 7 potrafi wyświetlić na swoim ekranie ponad 2,3 milionów pikseli wyrazistej i ostrej jak brzytwa grafiki lub tekstu. Technologia IPS zapewnia szerokie kąty widzenia (178 stopni) i realistycznie odtwarzane barwy, natomiast system ASUS TruVivid poprawia jasność i czystość kolorów. Obie technologie gwarantują fantastyczną jakość obrazu podczas zabawy i codziennego użytku.

ASUS MeMO Pad 7 jest także wyposażony w tylną kamerę 5MP z funkcją autofocus oraz przednią kamerę 2MP, które sprawdzają się podczas codziennych zdjęć i autoportretów czy twórczych sesji fotograficznych. ASUS MeMO Pad 7 korzysta też z PixelMaster, ekskluzywnej technologii wspomagania pracy kamery opracowanej przez ASUS, oferującej takie funkcje jak tryby Time Rewind i Selfie, które poprawiają jakość rejestrowanego obrazu i ułatwiają uchwycenie najlepszego ujęcia na zdjęciach i w filmach.

Tabletjest dostępny w wersji tylko z anteną Wi-Fi lub z obsługą sieci LTE/Wi-Fi. Ponadto, drugi z wymienionych modeli jest wyposażony w modem LTE Intel XMM 7160, który zapewnia ultraszybką łączność i szybkość przeglądania sieci, streamingu filmów wideo i muzyki. Urządzenie jest zoptymalizowane pod względem zużycia energii i przedłużenia pracy baterii zarówno podczas pracy jak i w trybie czuwania. ASUS MeMO Pad 7 korzysta z większości popularnych pasm komunikacji LTE, gwarantując użytkownikom globalną mobilność w najważniejszych krajach świata.

[Łukasz Szewczyk]