Telewizja Polska podtrzymuje swoje plany w sprawie zmiany kanału TVP HD na TVP Premium. Na chwile obecną nadawca nie zdradza jednak żadnych konkretnych dat.

Według wcześniejszych zapowiedzi kanał TVP Premium miał wystartować we wrześniu 2014 roku w miejsce TVP HD. Na razie jednak kanał TVP HD nadaje, a do jesiennej ramówki została wprowadzona jedna nowość własnej produkcji (więcej o tym TUTAJ). Telewizja Polska zapewnia jednak, że wciąż planuje uruchomienie TVP Premium.

"Antena TVP HD będzie przekazana do TVP1 (w zasadzie wszystkie nasze tematyki i anteny niszowe są w strukturach "dużych" anten) i tam dopiero nastąpi przekształcenie jej w kanał Premium. Terminów w związku z tym podać jeszcze nie potrafię. Będziemy o tym informować w miarę postępu prac" - mówi cytowany przez SatKurier.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Dodajmy jednak, że uruchomienie TVP Premium nie oznacza, że kanał będzie dodatkowo płatny jak Canal+ czy HBO. Zmiana TVP HD na TVP Premium ma polegać przede wszystkim na przebudowaniu ramówki, tak by oferta stacji z jednej strony różniła się od pozostałych stacji TV, a z drugiej strony nadal utrzymywała wysoką jakość technologii HD. Obecnie znaczna większość programów TVP HD to powtórki z innych anten TVP HD.

[Łukasz Szewczyk]