Firma Western Digital przygotowała nowy dysk, który został przygotowany do nowego serwisu Vidity, który umożliwia pobieranie natywnych filmów 4K. Pozwoli on na przechowywanie materiałów w najwyższej jakości i odtwarzanie ich na odpowiednich telewizorach.

Obecnie sprzęt ten obsługiwany jest tylko przez modele UHD od Samsunga, które wydano w 2014 i 2015 roku z aplikacją M-Go. Pierwsze kompatybilne materiały filmowe udostępniło studio Fox. Sprzęt My Passport Cinema ma kosztować 90 dolarów i będzie posiadał port USB 3.0, a także 1 TB przestrzeni na pliki. Objęty jest on promocją i teraz dostaniemy go gratis przy zakupie telewizora JS9000, JS9100 lub JS9500. Na pokładzie powinniśmy znaleźć kilka filmów np. The Maze Runner, Exodus: Gods and Kings, X-Men: Days of the Future Past, The Wolverine, Dawn of the Planet of the Apes, The Fault in Our Stars, Let's Be Cops i The Other Woman. Dwa z nich otrzymamy za darmo.

Co więcej tytuły Maze Runner i Exodus: Gods and Kings wspierają HDR, w przypadku jednego z najnowszych modeli 4K Samsunga.