Targi Electronic Entertainment Expo, znane szerzej jako E3, to największa wystawa związana z branżą gier komputerowych. Ostatnie oświadczenie wydane dla serwisu GameSpot przez Richa Taylora wskazuje, że po raz pierwszy w 22 letniej historii tej ekspozycji zostaną one otwarte dla każdego.

E3 zawsze były niedostępne dla osób niezwiązanych bezpośrednio z branżą gier komputerowych, ale po wielu latach nacisków zarówno od strony fanów jak i wystawców ESA w końcu uległa. Rich Taylor, vice dyrektor PR, krótko wyjaśnił tło tej decyzji:
The feedback we heard was clear - they wanted to play the games inside the convention centre. In addition, exhibitors inside the convention centre wanted to have access to the fans. So this year we're bringing the two together

Sprzedaż 15 000 wejściówek rusza już w poniedziałek 13-02 i biorąc pod uwagę poziom oraz popularność tej imprezy można oczekiwać, że ten limit szybko się wyczerpie. Standardowa cena pojedynczego biletu to 250 dolarów, ale osoby, które zakupią go już pierwszego dnia, będą mogły skorzystać z obniżki o 100 dolarów.

Organizator, Entertainment Software Association (ESA), dodatkowo poinformowała, że we współpracy z gospodarzem ceremonii wręczenia nagród The Game Awards - Geoffem Keighleyem - uczestnicy skorzystają ze specjalnych korzyści związanych z jego autorskim programem na E3. Wszystkie szczegóły dotyczące tej współpracy zostaną ogłoszone wkrótce.

E3 2017 odbędzie się w między 13 a 15 czerwca w Convention Centre, Los Angeles. Jak do tej pory już ponad 200 wystawców zgłosiło swój udział.

E3 Logo Big