Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX) posuwa się pełną parą do budowy pierwszego prototypu testowego systemu rakiety nowej generacji Starship. Głównym celem Starship jest prowadzenie misji na Marsa, ale SpaceX planuje również wykorzystać go w innych obszarach, takich jak loty z punktu do punkt na Ziemi. Loty te mają odbywać się z oszałamiającą prędkością ponad 27 000 kilometrów na godzinę, gdyż SpaceX planuje, że jego rakieta wydostanie się z atmosfery Ziemi i wykorzysta związane z tym korzyści.

Star

Rakiety powinny mieć ładowność 100 ton i być w stanie dotrzeć do dowolnego punktu na planecie w ciągu godziny. Prezentacja SpaceX z 2017 r. opisująca plany Starship wskazała również, że pojazd zwany Big Fat Rocket (BFR), może pokonać większość lotów długodystansowych w mniej niż pół godziny. Najdłuższym z prezentowanych lotów SpaceX była podróż z Hongkongu do Londynu, a firma stwierdziła, że jej rakieta może pokonać odległość prawie 10 000 kilometrów w zaledwie trzydzieści pięć minut.

Star

Pierwszy test lotu obejmowałby lot z prędkością około 5000 kilometrów na godzinę . Biorąc pod uwagę, że statek kosmiczny SapceX może przebyć 10 000 kilometrów w pół godziny, oznacza to, że rakieta może teoretycznie osiągnąć zdumiewającą prędkość ponad 19 000 kilometrów na godzinę. Prędkość ta mieści się w zakresie, w jakim według SpaceX statek kosmiczny może podróżować. Wideo udostępniane przez spółkę w 2017 roku przedstawiało, że statek może osiągnąć maksymalną prędkość 27 000 kilometrów na godzinę.

Star