Całkiem możliwe, że prezentacja układu Nvidii GeForce GTX 1080 Ti nastąpi już podczas PAX East. Wbrew oczekiwaniom Zieloni nie zdecydowali się na ten krok podczas targów CES 2017, ale co się odwlecze, to nie uciecze... :) Premiera nowych kart graficznych może nastąpić już w pierwszej połowie marca!

GeForce 1080 Ti będzie najmocniejszą dotąd dostępną na rynku detalicznym kartą graficzną do popularnego zastosowania. Obecnie fotel ten zajęty jest przez GeForce GTX 1080 - czyli wersję bez budzącego pożądanie wielu graczy oznaczeniu Ti. Producent najprawdopodobniej przygotuje specjalny pokaz karty podczas PAX East, które rozpocznie się 10 marca.

Ciekawie ma się również kwestia dostępności produktu po premierze. Do tej pory podejrzewano, że w ślad za modelem Titan X urządzenie będzie można zakupić wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Nvidii. Tech Buyer's Guide donosi jednak, że 1080 Ti możemy spodziewać się również w wersjach stworzonych przez partnerów firmy takich jak MSI czy Gigabyte.