Goclever wprowadza na polski rynek drugiego Chronosa - tym razem w wersji kolorowej - Chronos Colour. Wyróżnikiem jest nie tylko kolorowy, dotykowy wyświetlacz TFT LCD lecz również funkcja błyskawicznego nawiązywania połączeń telefonicznych, z poziomu zegarka.

GoClever Chronos Colour wyposażono w 1,6-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, akcelerometr i bluetooth w wersji 4.0. Przy wymiarach 4,1 x 5,5 x 1,2 cm Chronos Colour waży 60 gramów i oferuje baterię o pojemności 350 mAh. W trybie czuwania gadżet ma wytrzymać do dwóch tygodni. Pod ekranem znalazły się trzy przyciski funkcyjne, a na prawej krawędzi zegarka umieszczono złącze microUSB.

Goclever Chronos Colour oferuje dodatkowe funkcje. Sparowanie go ze smartfonem (pracującym pod kontrolą systemu Google Android - odpowiednia aplikacja dostępna jest do pobrania ze Sklep Play) otwiera przed użytkownikiem nowe możliwości. Tak jak w przypadku poprzednika, z poziomu zegarka można również w wygodny sposób sterować odtwarzaniem muzyki ze smartfona. Dodatkową atrakcją może być również wbudowany odbiornik radiowy. Entuzjaści fotografii cyfrowej ucieszą się z możliwości sterowania aparatem smartfona. Zegarek posiada również wbudowany akcelerometr dzięki czemu urządzenie może śledzić aktywność użytkownika (zliczać pokonany dystans, kroki, spalone kalorie).

Podstawową funkcją urządzenia pozostaje dostarczanie użytkownikowi w szybki sposób powiadomień ze smartfona znajdującego się w zasięgu 10m - pozwala to na błyskawiczne uzyskanie informacji o nowych połączeniach, SMS-ach, e-mailach, itp. Nową funkcją jest natomiast nawiązywanie połączeń telefonicznych poprzez urządzenie, usprawnione dzięki funkcji wybierania głosowego kontaktów z książki telefonicznej w smartfonie. Colour daje użytkownikowi również możliwość tworzenia i odbierania wiadomości tekstowych.

Chronos Colour jest odporny na zachlapania wodą i kurzem oraz współpracuje ze smartfonami z systemem Android 4.4. Goclever wycenia swój nowy smartwatch na 279 złotych.