Jak informuje Windows Central, gracze, którzy mają dostęp do gry New World od Amazona, zgłaszają, że ich karty padają po 15-30 minutach grania. Na oficjalnym forum gry wielu użytkowników gry donosiło, że zamknięte wersje Beta i Alpha tej gry były podobno powodem psucia się kart graficznych GeForce RTX 3090.

Newworld

Problemy początkowo dotyczyły GeForce RTX 3090, które podobno się przegrzewają i doznają skoków napięcia. Gra ma nieograniczoną liczbę klatek na sekundę w menu głównym, co zwykle kończy się z piszczącymi cewkami, ale w tym przypadku to jak widać nie koniec problemów. Większość użytkowników zgłaszających problem psujących się kart graficznych podczas grania w New World, to użytkownicy kart EVGA RTX 3090. Z upływem czasu, posiadacze innych modeli kart graficznych również zaczęli zgłaszać problemy z uszkodzonymi procesorami graficznymi przez grę New World. Jak podaje JayzTwoCents, poza GeForce RTX 3090 awarii ulegają również wydajne karty od AMD:

Jayznewworld

Amazon Games wydało następujące oświadczenie: "Setki tysięcy osób grało wczoraj w zamkniętej becie New World, łącznie miliony godzin gry. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń graczy korzystających z wysokowydajnych kart graficznych, którzy doświadczali awarii sprzętu podczas grania w New World. New World wykonuje standardowe wywołania DirectX dostarczane przez Windows API. Nie zaobserwowaliśmy żadnych oznak powszechnych problemów z 3090, ani w wersji beta, ani podczas naszych wielomiesięcznych testów alfa. Zamknięta beta New World jest bezpieczna. Aby jeszcze bardziej uspokoić graczy, wprowadzimy dziś łatkę, która ogranicza liczbę klatek na sekundę na ekranie naszego menu. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie New World otrzymuje od graczy z całego świata i będziemy słuchać ich opinii w trakcie bety i nie tylko"

Czy takie oświadczenie od Amazona uspokaja sytuację? Póki co chyba raczej nie i lepiej wstrzymać się odpalaniem New World na wysokowydajnych kartach graficznych.