W sieci pojawiły się właśnie najświeższe pogłoski na temat nowego smartfona Huawei. Producent zamierza uraczyć swoich klientów świetnymi podzespołami, jednak ani wydajny procesor Kirin 960, ani 6 GB pamięci RAM nie są tym, co rozpala wyobraźnię internautów. Jest nim natomiast wyświetlacz zakrzywiony na wszystkich czterech krawędziach!

Na wstępie musimy zaznaczyć, że nie są to informacje oficjalne. Trzeba jednak przyznać, że pochodzą z dość wiarygodnego źródła. Podzielił się nimi znany i cieszący się dużym poważaniem analityk Pan Jiutang. Jak dowiadujemy się z jego prognoz, Huawei zamierza wkrótce wprowadzić na rynek urządzenie, które ucieszy oko dużym, pokrywającym całą powierzchnię telefonu wyświetlaczem zakrzywionym ze wszystkich czterech stron. Jeśli przedsięwzięcie faktycznie dojdzie do skutku, firma będzie pierwszą na świecie, która wprowadzi do sprzedaży takie rozwiązanie.

Produkcją wyżej wspomnianych wyświetlaczy ma zająć się Samsung, co akurat nie powinno nikogo dziwić. Firma ma bowiem ogromne doświadczenie na tym polu.

Sprzęt ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w grudniu. Wtedy też dowiemy się na ile informacje Jiutanga znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Do tego czasu czekamy z niecierpliwością!