Komputer do gier za 17000 zł

Żegnamy się w tym miesiącu z Wami właśnie tą konfiguracją opartą o procesor AMD Ryzen 9 7900X i kartę graficzną Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC 24GB GDDR6X. Wydajność która musi spełnić oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Dlaczego? Bo wydajniejeszego zestawu złożyć praktycznie się już nie da. Konfiguracja zdecydowanie przeznaczona do gier w rodzielczości 4K a jako minimalną rozdzielczość trzeba tutaj przyjąć 2K albo UWQHD. To nie jest konfiguracja pod monitory Full HD. 

Wydajność AMD Ryzen 9 7900X

Testy przeprowadziliśmy zarówno w benchmarkach, programach użytkowych i oczywiście w tym, co interesuje Was najbardziej - w grach! Na naszych wykresach wydajności w grach, procesor AMD Ryzen 9 7900X najczęściej plasował się najwyżej z całej serii procesorów AMD Ryzen 7000. Idealny balans pomiędzy ilością rdzeni i wątków z wydajnością pojedynczego rdzenia.

 

Zasilacz Seasonic Vertex GX ATX 3.0

Wielu z Was zapewne słyszało bądź widziało popalnoe złączą kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 z których zrodziło się wiele obaw i teorii. Żebyście nie musieli martwić się czymkolwiek przy takim wydatku, inwestujemy w zasilacz ATX 3.0 przystosowany w pełni do zasilania nowych kart graficznych z nowym 16-pinowym złączem z wykluczeniem adapterów dołączanych do kart graficznych. Wydajne układy chłodzenia procesora, karty graficznej, cichy zasilacz oraz przewiewna obudowa z trzema wentylatorami w zestawie zapewnią odpowiednie temperatury przy zachowaniu bardzo wysokiego komfortu użytkownia.

 

Procesor 7900X możecie zmienić na model AMD Ryzen 7 7900 - bez X - który ma niższe TDP oraz niższy pobór prądu, który oczywiście przekłada się na niższe temperatury choć ciężko akurat w tym przypadku podciągnąć to pod oszczędności finansowe, bo procesory kosztują niemal tyle samo. Jeżeli szukacie kilkuset złotych oszczędności zawsze możecie wystartować z dyskiem Kingston KC3000 o pojemności 1TB

Oszczędności:

Rozbudowa

 

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę i skupcie się na typowo gamingowych ekranach które wyposażone są w matryce VA bądź IPS z rodzielczością najlepiej 4K, ale jak postawicie na 2K, to też nic złego się nie stanie, choć trochę szkoda mieć RTX 4090 i nie zasmakować ostrości obrazu 4K. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.