Komputer do gier za 2000 zł

Czy to w ogóle możliwe złożyć zestaw komputerowy do gier za 2000 zł na nowych częściach? Tak, jest to możliwe. Sercem takiej jednostki komputerowej jest procecor AMD Ryzen 5 5600G i zintegrowany w nim układ garficzny AMD Radeon Vega. Wydajność zintegrowanego układu graficznego pozwoli Wam na granie w mniej wymagające gry niskich czy też średnich detalach. Bez problemu pogracie np. w CS:GO, LoL, FIFA, ale jak będziecie chcieli to i pojeździcie w Forza Horizon 5. Zestaw oczywiście przystosowany jest do rozbudowy w przyszłości o dedykowany układ graficzny i bez problemu możecie tutaj instalować AMD Radeon RX 6600, RX 6700 czy też NVIDIA RTX 3060 bądź 3060 Ti. 

Wydajność AMD Ryzen 5 5600G w grach

Mieliśmy okazję sprawdzić wydajność zintegrowanego układu graficznego AMD Radeon Vega w procesorze AMD Ryzen 5 5600G z porównaniem do procesora Intel Core i5-12600K i zintegrowanego w nim układu UHD770. Różnica wydajności na korzyść AMD jest tutaj ogromna i jak sami zobaczycie, Forza Horizon 5 na niskich detalach jedzie równo!

 

Co dalej z taką konfiguracją? 

Procesor AMD Ryzen 5 5600 oferuje wydajność dobrą wydajność w grach nawet po dołożeniu dedykowanego układu graficznego. Jego wydajność jest dość zbliżona do procesora AMD Ryzen 5 5500 czy też Intel Core i5-10400F, więc tak jak pisaliśmy wcześniej, śmiało możecie po pewnym czasie dokładać do niego wydajne karty graficzne. 

 

Jeżeli dysponujecie minimalnie wyższym budżetem, który mimo wszystko nadal jest daleki od zakupu dedykowanego układu graficznego, to możecie na starcie doinwestować podstawową konfigurację. Dobrym wyborem będzie obudowa z czterema wentylatorami Arctic P12 PST PWM 120 mm w zestawie. Jak najbardziej można zmienić chłodzenie boxowe na procesorze dla niższych temperatur oraz zdecydowanie lepszej kultury pracy. 

Oszczędności:

Rozbudowa:

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę. W zależności od tego czy będziecie modernizować konfigurację o dedykowany układ graficzny, sprawdźcie modele VA bądź IPS z rodzielczością 1920x1080p wraz wysokim odświeżaniem 144 Hz pod przyszłą kartą graficzną, albo zostańcie ta tańszych 60 - 75 Hz z zintegrowanym układem graficznym AMD Radeon Vega. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.