Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami Samsung, będący obecnie liderem rynku smartfonów, przygotowuje się do opracowania własnego asystenta głosowego, zamierzając tym samym odciąć się od podobnej funkcji wbudowanej w Androida a opracowanej przez Google i tworząc bezpośrednią konkurencję dla produktów takich jak choćby Siri od Apple.

Wiemy już jak będzie nazywać się nowa funkcjonalność. Bixby, bo takie imię zdecydowali nadać tworowi pracujący nad nim specjaliści, ma stanowić rozwinięcie usługi S Voice i według inżynierów Samsunga ma być najbardziej zaawansowanym asystentem głosowym dostępnym w tej chwili na rynku.

Jak ujawnili Koreańczycy, Bixby otrzyma między innymi możliwość współpracy z aplikacjami tworzonymi przez innych deweloperów, dzięki czemu obsługa głosowa nie ograniczy się tylko i wyłącznie do funkcji systemowych. Przy użyciu platformy będziemy mogli także poruszać się pomiędzy poszczególnymi aplikacjami. Co ciekawe, obecność nowego asystenta głosowego nie ograniczy się tylko i wyłącznie do urządzeń mobilnych - otrzymają go również produkty RTV i AGD Samsunga!

Kolejną dobrą, choć już nieoficjalną wiadomością, jest data premiery - a na nią nie przyjdzie nam wcale czekać długo! Bixby ma zostać oddana w ręce użytkowników już 26 lutego razem z telefonem Galaxy S8. Warto też wspomnieć, że w nadchodzącym roku nie zobaczymy najprawdopodobniej kolejnego modelu z serii Note, która przysporzyła firmie sporo problemów w ostatnich miesiącach...