Co prawda nie potrzebujesz plakietki "Designed for Xbox", aby znaleźć najlepszy monitor do gier dla swojej nowej konsoli, ale jeśli nie znasz się na technologii i chcesz po prostu jak najlepiej wykorzystać swoją nową konsolę, Microsoft we współpracy z Phillips, Acer oraz ASUS wyciąga właśnie do Ciebie pomocną dłoń. Microsoft dodaje trzy monitory do gier z HDMI 2.1 do swojego programu "Designed for Xbox", które mają w pełni wykorzystać możliwości nowych konsol.

Phillips Momentum w rozmiarze 55 cali, który obsługuje rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 120 Hz i jest kompatybilny z Freesync Premium Pro oraz posiada certyfikat DisplayHDR 1000. Model ten z wbudowanym dodatkowo soundbarem zostanie wprowadzony na rynek tego lata w cenie 1599 USD

Philips

Asus ROG Strix 43 cale, będzie również wyświetlać obraz 4K przy 120 Hz, i również jest zgodny z Freesync Premium Pro i posiada certyfikat DisplayHDR 1000. Oprócz tego, że na opakowaniu znajduje się znaczek "Designed for Xbox", monitor ten będzie miał również specjalną edycję Xbox, która zawierać będzie niestandardowe ustawienia kolorów i kontrastu. Monitor ten zostanie wprowadzony na rynek w październiku za 1399 USD

Asus

Acer XV282K KV Xbox Edition, który kosztować ma poniżej 1000 USD, to 28-calowy panel 120 Hz z rozdzielczością 4K, czasem reakcji 1 ms i obsługą Freesync Premium Pro. Obsługuje tylko DisplayHDR 400 ale za to ma wbudowaną funkcją KVM. Acer ma wypuścić ten monitor jesienią tego roku za 949 dolarów.

Acer

Oczywiście istnieją już monitory i telewizory na rynku, które mają te same funkcje i są znacznie tańsze, ale jeśli jesteś, powiedzmy zagubionym w temacie rodzicem lub graczem, który nie zna się na technologii, to wiedz, że te nowe monitory z oznaczaniem "Designed for Xbox" na opakowaniu są zbudowane z myślą o obsłudze 4K przy 120 Hz i HDR w Xbox Series X.