Firma Archos wprowadza do portfolio produktowego smartfona Archos 50c Oxygen. Urządzenie łączy w sobie moc 8 rdzeni zamkniętą w smartfonie z 5-calowym IPS-em.

Smartfon Archos 50c Oxygen pracuje na 8-rdzeniowym procesorze o taktowaniu 1,7GHz. Wyposażony jest w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p oparty na matrycy IPS. Smukły, elegancki design dopełnia oczekiwań współczesnych użytkowników urządzeń mobilnych.

Archos 50c Oxygen dedykowany jest do licznych zastosowań multimedialnych, m.in. dzięki aparatowi 8MP (nagrywanie 1080p) oraz dużemu 5-calowemu ekranowi z matrycą IPS. Urządzenie to także jednoczesna obsługa dwóch kart SIM, np. służbowej i prywatnej oraz możliwość rozszerzenia pamięci do 64GB poprzez slot karty microSD.

Archos zapowiada wprowadzenie jeszcze jednego modelu z serii Oxygen: 50b, wyposażonego również w 5-calowy ekran IPS HD i 8MP aparat. W modelu tym zastosowano 4-rdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 1,3GHz.

Sugerowane przez producenta ceny nowych smartfonów z serii Oxygen wynoszą 629 zł dla modelu 50b oraz 829 zł dla modelu 50c.

[Łukasz Szewczyk]