Firma Noctua wprowadziła na rynek dwie odświeżone wersje swoich coolerów, które będą mniejsze i mniej wydajne od swoich poprzedników. Producent zdecydował się na zastosowanie tutaj tylko jednego, zamiast dwóch wentylatorów.

Austriacki potentat załącza do zestawu wentylator NF-A15 PWM o średnicy 140 mm, który pracuje z prędkością 1500 RPM (poprzednio 1200 RPM). W związku z tym przy najwyższych obrotach generuje on szum na poziomie 24,6 dBA, natomiast wcześniej było to 19,2 dBA. Zmieniono także wygląd samego radiatora, co ma pozwolić na zwiększenie miejsca dla innych komponentów. Dwuwieżowa konstrukcja jest asymetryczna i nie koliduje z modułami RAM o wysokości do 650 mm. Całość zamontujemy poprzez system SecuFirm2, który jest zgodny z większością procesorów AMD i Intela.

Drugim modelem jest NH-C14S, gdzie także załączono jeden zamiast dwóch wentylatorów. Co ciekawe NF-A15 PWM zamontowany jest na dole radiatora, a nie na górze, co pozwala osiągnąć mniejszą wysokość całej konstrukcji (115 mm). Nie koliduje on także z modułami RAM o wysokości do 70 mm. Radiator posiada inne ułożenie finów, co ma pozwolić na lepszy przepływ powietrza.

Noctua NH-D15S i NH-C14S niebawem będą dostępne w sklepach, a ich cena wyniesie odpowiednio 79,9 dolarów i 74,9 dolarów.