Jeszcze w tym miesiącu tablet Nokii będzie można zakupić poza Chinami, gdzie debiutował na początku tego roku. W jakim kraju będzie można nabyć N1?

Finowie uruchomili sprzedaż własne tabletu N1 na początku tego roku (prezentacja odbyła się jesienią 2014 roku). Niestety, urządzenie dostępne jest obecnie wyłącznie na terenie Chin. Nokia zamierza jednak pomału zwiększać dostępność N1 i jeszcze w tym miesiącu tablet będzie można zakupić w Tajwanie - w cenie stanowiącej równowartość około 269 dolarów.

Na chwilę obecną nie wiemy, czy Nokia w ogóle zdecyduje się wprowadzić tablet N1 na terenie Europy. Pewnie źródła sugerują, że to nie nastąpi, bo Finowie mogą spotkać się z problemami o naruszenie patentów oraz wzornictwa. W Chinach Nokii takie problemy nie grożą.

Nokia N1 jest tabletem wyposażonym w 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580. Jest to 4-rdzeniowa jednostka taktowana zegarem 2,33 GHz. Procesor będzie wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a na dane producent przeznaczył 32 GB pamięci eMMC. Na wyposażeniu tabletu znajdziemy również przednią kamerkę 5 Mpix, aparat fotograficzny 8 Mpix na tylnej ściance obudowy (bez diody doświetlającej) oraz baterię o pojemności 5300 mAh. Obraz wyświetlany jest na 7,9-calowym ekranie o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Całość zamknięto w obudowie o grubości 6,9 mm i wadze 318 gramów. Na uwagę zasługuje także implementacja złącza USB typu C (odwracalnego).