Firma Sharp skupiła wokół siebie sporo uwagi podczas targów CEATEC. Firma zaprezentowała widzom monitor oferujący rozdzielczość 8K (czyli 8 razy wyższą niż FullHD) oraz odświeżaniem 120 Hz. Wszystko to przy 27 calowym ekranie. To jednak nie koniec rewelacji. Monitor może pochwalić się również kompatybilnością z HDR.

IGZO, bo tak nazywa się nowy twór Sharpa, pracuje w rozdzielczości dokładnie 7680 x 4320 pikseli. W sumie daje to zagęszczenie pikseli równe 326 PPI. Do tego należy dodać jasność na poziomie tysiąca nitów oraz 10-bitową głębię na kanał. Do działania wszystkich tych walorów monitor wymaga transmisji danych na poziomie 120 Gb/s.

Niestety nie obyło się też bez elementów niepokojących. Aby prototypowy model Sharpa mógł pokazać pełnię swoich możliwości, musiał zostać podłączony do źródła obrazu aż ośmioma przewodami typu DisplayPort. Nie dało się również nie zauważyć, że jak na dzisiejsze standardy monitor cechuje się sporymi gabarytami.

Kiedy urządzenie trafi na rynek? Z pewnością nieprędko, jednak dobrze wiedzieć, że producenci zabierają się już do pracy.