Bandai Namco przygotowało nową ankietę, która sugeruje, że Tekken 7 może zadebiutować także w wersji na PC. Nie jest to pierwsza tego typu informacja. Już w 2014 roku w sieci pojawiły się plotki mówiące o wersji dla komputerów osobistych. Co więcej, także ostatnie ruchy wydawcy sugerują, że pecetowa edycja jest bardzo prawdopodobna, bo Japończycy coraz chętniej udostępniają na komputerach swoje produkcje.

Pierwsze informacje o wersji PC gry Tekken 7 pojawiły się w połowie 2014 roku. Od tamtego czasu sprawa ucichła, a twórcy nie dawali żadnych wskazówek na temat możliwej konwersji z konsol, choć jednocześnie mówili, że nie mieliby nic przeciwko temu. Teraz wersja PC staje się coraz bardziej prawdopodobna, bo Bandai Namco zapytało graczy o zdanie na jej temat w najnowszej ankiecie.

Oczywiście od pytania do faktycznej zapowiedzi daleka droga, ale ostatnie decyzje firmy wskazują, że pecetowy Tekken 7 nie byłby wcale dużym zaskoczeniem. Japończycy wydają na PC właściwie wszystkie największe tytuły, w tym też takie, które wcześniej na komputerach nie gościły. Chodzi tutaj m.in. o Tales of Zestiria, czy dopiero zapowiedziane Tales of Besteria. W tym roku w sprzedaży na Steam pojawi się też God Eater: Resurection oraz God Eater 2: Rage Burst, a więc produkcje stricte konsolowe. Nie można też zapomnieć o największych markach, jak choćby Dark Souls, sprzedający się na komputerach znakomicie.

Tekken 7 byłby pierwszą grą z serii, która zawitałaby na PC. Obecnie wiadomo jedynie, że gra będzie dostępna na PS4 i XONE. Nie ma jednak żadnych informacji na temat daty premiery.