System operacyjny Microsoft Windows XP nadal zainstalowany jest na ponad 25% wszystkich działających komputerów typu PC. Dla użytkowników, brak wsparcia jest może być dość kłopotliwy. Na szczęście programista znany jest pod pseudonimem "harkaz" wydał nieoficjalną aktualizację o nazwie "Unofficial Service Pack 4".

Wsparcie dla WinXP skończyło się w kwietniu. W międzyczasie pojawiło się kilka oficjalnych poprawek, to Microsoft jasno deklaruje, że jest to jedynie wyjątek od reguły.

Nieoficjalny SP4 ma zawierać poprawki wydawane od października 2013 roku i jest plikiem wszystkich aktualizacji i łatek wydanych przez MS oraz kilku nieoficjalnych usprawnień systemu. Wymagania to Windows XP w wersji minimum Service Pack 1.

Unofficial Service Pack 4 jest na razie w wersji beta, jednak autor zapewnia, że niebawem pojawi się wersja Release Candidate (RC), a po niej niezwłocznie gotowy produkt.

Więcej informacji o projekcie SP4 wraz z instalką znajduje się na stronie: Ryanvm.net - Starting a Windows XP Service Pack 4 Project

Warto pamiętać że nie jest to oficjalny Service Pack i instalację dokonujecie na własną odpowiedzialność.