Firma Vertu ujawniła szczegóły odświeżonej wersji swojego smartfona Signature Touch. Model ten będzie należał do urządzeń luksusowych, które zapewnią oprócz świetnego wykonania także bardzo wydajną specyfikację.

Na pokładzie urządzenia znajdziemy układ Snapdragon 810, 4 GB pamięci RAM, ekran o wielkości 5 cali o rozdzielczości 1080p z ochronnym szafirowym szkłem, 64 GB miejsca na pliki, slot na karty microSD (do 2 TB) orz aparat cyfrowy 21 MPix z tyłu. Warto dodać, że nie zabraknie tutaj kamerki do wideorozmów 2,1 MPix z przodu, głośników stereo, łączności WiFi, Bluetooth 4.0, NFC i 4G LTE. Całość ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop. Producent zdecydował się na zastosowanie baterii 3160 mAh ze wsparciem dla Qualcomm QuickCharge 2.0 i bezprzewodowego ładowania Qi.

Urządzenie możemy zamówić już od dzisiaj do 8 października. Sprzedaż rozpocznie się 16 października. Cena Vertu Signature Touch to pomiędzy 6500-13700 Funtów w zależności od konfiguracji i egzotycznej skóry...