Wśród osób zainteresowanych poczynaniami Nvidii architektura Volta nie jest niczym nowym. Pierwsze wzmianki o chipach z tej rodziny pojawiły się bowiem jeszcze w 2015 roku, jednak trudno było traktować je jako pewne informacje. Najwyraźniej jednak już wkrótce o nowej generacji zrobi się zdecydowanie głośniej!

Nowe karty graficzne Nvidia Volta weszły już w fazę testów, o czym za pośrednictwem Facebooka poinformowała ekipa diagnostyczna AIDA64. Zespół pisze w poście o procesorze GV100, czyli najwydajniejszy chip z nadchodzącej rodziny.

Architektura Volta zadebiutuje najprawdopodobniej jako produkt przeznaczony do wykorzystania w superkomputerach do potężnych procesów obliczeniowych. Konstrukcje te wykorzystywać będą architekturę IBM PowerPC.

Nowe układy wyposażone będą w pamięci podręczne typu HBM2, które pojawią się najprawdopodobniej również w konkurencyjnej architekturze AMD Vega.

Czy to możliwe, aby wkrótce zamiast GeForce'a GTX 1080 Ti ekipa Zielonych zamierzała zaprezentować nam właśnie tego potwora? Nie wiadomo, natomiast z pewnością Nvidia przyszykuje coś specjalnego, aby przyćmić nieco premierę nowych kart Radeona.