Informacje dotyczące wydajności procesorów graficznych nowej generacji firmy Intel ujrzały światło dzienne dzięki uprzejmości TUM_APISA. Opublikowane na twiterze wskaźniki wydajności uzyskane z internetowej bazy danych pokazują, że najszybsze układy Intela zmierzą się z wydajnymi układami AMD i NVIDII - RDNA 2 i Ampere. Na udostępnionym tweecie widzimy wydajności dwóch jednostek SKU Intel Xe-HPG DG2, z których jedna jest częścią UE 448, a druga 128 UE.

Inte

Intel Xe-HPG DG2-448 EU SKU działała z zegarem około 1,8 GHz, podczas gdy 128 EU SKU działała z zegarem około 1,9 GHz. Pod względem wydajności procesor graficzny Intel Xe-HPG DG2 UE448 zapewnił wydajność zbliżoną do NVIDIA RTX 3070, natomiast wersja 128 EU okazała się o 12% szybsza niż GeForce GTX 1650, co oznacza, że będzie to segment wydajnościowy GTX 1650 Ti, GTX 1650 Super. Jak widać nowy gracz na rynku GPU będzie mógł powalczyć z wydajnymi układami AMD i NVIDIA, natomiast do przejęcia pałeczki lidera wydajności na rynku trzeba będzie jeszcze jednak poczekać. Sprzętowa obsługa ray tracingu i własna technologia supersamplingu AI na pokładzie kart Intela może okazać się bardzo atrakcyjną ofertą dla wielu posiadaczy PC.

Intel
Co prawda nie wiemy dokładnie z jakiego testu - benchmarku pochodzą te wyniki, oraz czy testowane modele są przeznaczone są do komputerów stacjonarnych czy laptopów, ale jak podaje portal wccftech, wygląda na to, że są to w rzeczywistości oddzielne karty graficzne do komputerów stacjonarnych.