Dotarliśmy do ciekawej informacji, która mówi nam, że firma Samsung pracuje nad ekranem 11K, który miałby trafić za kilka lat do urządzeń mobilnych. Taki stan rzeczy nie cieszy nas, ponieważ już teraz akumulatory są bardzo obciążone, a kolejne piksele i herce niewiele wnoszą w nowych smartfonach.

Teraz najczęściej telefony oferują rozdzielczość Full HD, która jest w pełni wystarczająca dla większości osób. Pomimo tego użytkownicy zaczęli kupować urządzenia o rozdzielczości QHD, ponieważ są kuszeni licznymi reklamami. Samsung pójdzie o krok dalej i wprowadzi wyświetlacz 11K. To oczywiście delikatnie mówiąc przesada, chociaż z drugiej strony takie rozwiązanie może znaleźć zastosowanie w goglach wirtualnej rzeczywistości. W innym przypadku rozdzielczość 11264 ? 6336 pikseli byłaby przesadą przy ekranie 5,7 cala, bowiem to daje zagęszczenie 2250 ppi, co jest niewidoczne dla ludzkiego oka.

Przypomnijmy, że Samsung dostanie dofinansowanie od rządku Korei Południowej, który w przeciągu 5 lat ma przeznaczyć do 26,5 miliona dolarów. Pierwsza wersja ekranu będzie wprowadzona w 2018 roku w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang, które odbywają się 9-25 lutego. Produkcja masowa powinna rozpocząć się rok później.