Podczas konferencji AMD Financial Analyst Day przedstawiono kilka modeli kart graficznych dla komputerów osobistych, ale pominięto najmocniejszy z akceleratorów. Możliwe, że Radeon R9 M390X miał już swój debiut, ale jego specyfikacja nadal nie jest znana.

Z pokazanych slajdów na wspomnianej konferencji wynika, że nowa seria mobilnych Radeonów otrzyma udoskonalenia związane ze sprawnością i zarządzeniem energią. Niestety nie wiemy nic więcej na ten temat. Oprócz tego do sieci trafiły pierwsze konfiguracje komputerów przenośnych z układami Radeon R9 M390X. Jednym z przykładów jest Alienware należący do Della, który już teraz sprzedaje laptopy z kartą R9 M390X. Możliwe, że karta ta jest po prostu przyspieszonym Radeonem R9 295X, który został oparty o procesor AMD Tonga. Jak zresztą przypuszczamy to całą seria Radeonów R M300 może być oparta na odświeżonych procesorach GPU.

Teraz jeszcze nie wiemy czy firma AMD ma jakiekolwiek plany odnośnie wprowadzenia procesorów Fiji na rynek mobilny. Możliwe, że dowiemy się czegoś więcej na ten temat w czasie targów E3.