Firma AOC wprowadziła na rynek nowy model monitora Q2577PWQ, który posiada matrycę typu AH-IPS o wielkości 25 cali i pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Powinien on dobrze sprawdzić się wśród graczy i osób często oglądających filmy.

Monitor ma charakteryzować się standardowym czasem reakcji na poziomie 5 milisekund, podobnie jak i kąty widzenia, które podobnie w pionie jak i w poziomie kształtują się na poziomie 178 stopni. Producent zapewnia także o bardzo dobrym odzworowaniu barw i szerokiej palecie kolorów wyświetlanych przez monitor. Monitor ma podstawkę z regulacją wysokości (do 130 milimetrów), a także pochylenia i obrotu ekranu (pivot). Z tyłu umieszczono otwory montażowe VESA 100 x 100, dzięki którym w łatwy sposób można go zawiesić na ścianie lub zamontować na biurkowym uchwycie.

AOC Q2577PWQ wyposażony jest w cztery wejścia obrazu, w postaci gniazd DisplayPort, HDMI, DVI-D oraz D-Sub i zapewnia łatwy sposób przełączania się pomiędzy źródłami. Monitor ma też dwa 2-watowe głośniki oraz porty USB 2.0 i 3.0. Sprzedaż tego urządzenia rozpocznie się w czerwcu w cenie około 1900 złotych.