Trwa ciągła konkurencja w konstruowaniu najmniejszego komputera na świecie. Firma Archos, poszerza ofertę o Archos PC Stick - kompaktowy komputer osobisty ze złączem HDMI za mniej nić 100 euro.

Podłączając Archos PC Stick do urządzenia z wejściem HDMI, takiego jak telewizor czy monitor, użytkownik w kilka chwil uzyskuje dostęp do swojego komputera. PC Stick łączy się z klawiaturą, myszką i innymi akcesoriami za pomocą Bluetooth lub portu USB, co umożliwia korzystanie z zawartości komputera. Możliwe jest także podłączenie smartfona lub tabletu i przekształcenie go w klawiaturę kompatybilną z PC Stick.

Archos PC Stick wyposażony jest w system operacyjny Windows 10, ponadto preinstalowano pakiet Microsoft Office łącznie z programami Microsoft Word Mobile, Excel Mobile i PowerPoint Mobile. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Cortana - osobistego asystenta systemu Windows, jak i pełnego dostępu do aplikacji ze Sklepu Windows 10, które pozwolą na spersonalizowanie komputera. Co warto podkreślić, po raz pierwszy w historii systemu Windows wprowadzono obsługę wirtualnych pulpitów.

Urządzenie wyposażone jest w czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F z układem graficznym Intel HD Graphics. Dodatkowo urządzenie oferuje 2GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Archos PC Stick dostępny będzie po wakacjach 2015 roku za mniej niż 100 euro.

[Łukasz Szewczyk]