Na oficjalnym blogu dewelopera opublikowano informację odnośnie recenzji gier tworzonych aktualnie przez Bethesdę. Okazuje się, że przedsiębiorstwo zamierza w najbliższym czasie kontynuować politykę obraną przy okazji premiery najnowszego Dooma, w ramach której media branżowe otrzymywały kopie tytułów na dzień przed premierą sklepową - tak, aby nikt nie zdążył przygotować recenzji.

Wśród graczy nie brakuje z pewnością osób, które zainteresowane są recenzjami przedpremierowymi z oczywistych względów - wielu graczy woli upewnić się co do jakości tytułu przed wydaniem na niego pieniędzy. Z kolei nie wszystkim chce się czekać z zakupem kilka dni po premierze, kiedy gra kusi możliwością natychmiastowej instalacji ;) Bethseda najwyraźniej nie zamierza ułatwić im tej sytuacji.

Trzeba jednak zauważyć, że to nie sytuacja precedensowa. Podobne działania towarzyszyły ostatnio promocji Mafii III czy Batmana: Arkham Knight. Z tym drugim pecetowcy niestety szczególnie nie mogą utożsamiać najlepszych wspomnień, chociaż Mafia III też ma swoje grzechy za uszami. Co ciekawe, Bethesda w przypadku Dooma nie popełniła błędów swoich konkurentów i gra obroniła się świetnie, zbierając pozytywne recenzje zarówno wśród redaktorów jak i samych klientów.

Nie wiadomo czy równie dobrze zaprezentują się wkrótce Dishonored 2 oraz Skyrim: Special Edition, ale z całą pewnością dowiemy się tego dopiero w dniu premiery sklepowej obu tytułów. Kopie podobnie bowiem nie trafią do recenzentów z wyprzedzeniem.