O routerze od Google do niemal ostatniej chwili wiadomo było niewiele. Gigant zdecydował się zaprezentować swoje urządzenie dopiero podczas październikowej konferencji I/O. Urządzenie nosi prostą, aczkolwiek adekwatną nazwę, czyli po prostu WiFi.

Wśród najważniejszych cech produktu wymienia się przede wszystkim duży zasięg emitowanego sygnału oraz łatwą konfigurację. Nie sposób też pominąć możliwości połączenia urządzenia z innymi routerami w celu stworzenia większej sieci bezprzewodowej. Nam zaimponował również niesztampowy i przyjemny dla oka design, ale w tej materii każdy oczywiście wyrobi sobie własne zdanie.

Za oceanem za Google WiFi klienci zapłacić muszą 129 dolarów, jednak wydając 299 dolarów można otrzymać zestaw składających się z trzech routerów, co z pewnością stanowi ciekawą ofertę dla tych, którzy potrzebują naprawdę sporego zasięgu sieci.

Urządzenie nie jest w tej chwili dostępne w Polsce, jego cena w rodzimych zakątkach również pozostaje nieznana, jednak mamy nadzieję, że już wkrótce dowiemy się czegoś na ten temat. Czekajcie!