Android M pojawił się w zapowiedzi jednej z sesji konferencji Google I/O 2015, która odbyć ma się 28-29 maja 2015 roku. Niestety, o samym OS praktycznie nic jeszcze nie wiemy.

Na stronie Google na chwilę zamieszczono bowiem zapowiedź jednej z sesji zaczynającej się 28 maja konferencji Google I/O 2015. Jej najważniejszy fragment brzmiał: "Android M zapewni moc Androida dla wszelkich rodzajów miejsc pracy".

Android Lollipop pod wieloma względami miał być dla Google systemem przełomowym. Wprowadzał nie tylko nowy interfejs Material Design, możliwość nieprzerwanej pracy z różnymi urządzeniami, ale także tak poważne zmiany, jak środowisko uruchomieniowe ART. Niestety życie postanowiło zweryfikować ambitne plany Google i Lizak pod wieloma względami okazał się niedopracowany, a liczba zgłaszanych przez użytkowników problemów duża. Każda z czterech wydanych już aktualizacji naprawiała występujące w systemie błędy i wydaje się, że tę oznaczoną numerem 5.1.1 możemy w końcu nazwać wersją stabilną. Najnowsze statystyki Google pokazują, że obecnie należy do niego blisko 10 % "androidowego" rynku.