O nowych rozwiązaniach Twitter informował już kilka miesięcy temu. Lada chwila wszyscy użytkownicy będą mogli skorzystać z dodatkowych możliwości jakie dają grupowe rozmowy prywatne oraz aplikacja do edycji wideo.

Prywatne rozmowy idealnie uzupełniają formułę publicznej i zbiorowej dyskusji, na której opiera się Twitter. Wielu z użytkowników platformy śledzi tweety na bieżąco, ale zamiast komentować je na oczach milionów użytkowników, woli omawiać je w wąskim gronie. Niektóre z rozmów na Twitterze w pewnym momencie wymagają przeniesienia na prywatny grunt. Dzięki grupowym wiadomościom prywatnym można zarówno kontynuować wątek dyskusji z 'publicznej' części Twittera, jak i rozpocząć zupełnie nową rozmowę. Oba zastosowania pozwalają na dużo szersze niż do tej pory wykorzystanie możliwości komunikacyjnych tej platformy.

Oś czasu na Twitterze jest świetnym miejscem do uczestnictwa w dyskusji, ale także kopalnią tematów, które mogą stać się jej początkiem. Do nawiązania rozmowy grupowej nie jest konieczne wzajemne obserwowanie się jej uczestników. Inicjacja konwersacji to tylko kilka kliknięć, a każda z maksymalnie 20 uczestniczących osób otrzymuje powiadomienia.

Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że od pewnego czasu tweet to zdecydowanie więcej niż 140 znaków - mówi Rafał Janik, CEO 140Media, firmy będącej oficjalnym przedstawicielem Twittera w Polsce. - Dzisiejszy Twitter jest skarbnicą obrazów, Vine'ów, plików audio oraz wideo, które pochodzą od osób i marek znanych na całym świecie - dodaje.

Poza możliwością prowadzenia prywatnych rozmów grupowych, wkrótce każdy będzie miał dostęp do narzędzia, które pozwoli na wygodne nagrywanie, edycję i udostępnianie własnych filmów na Twitterze. Aplikacja jest stworzona z myślą o wygodzie użytkowania i pozwala za pomocą kilku kliknięć zabrać głos w dyskusji za sprawą własnego wideo lub rozpocząć filmową relację z ważnego wydarzenia na żywo. Plik wideo, którego maksymalna długość to 30 sekund, wyświetli się na osi czasu w postaci miniaturki, a żeby go obejrzeć wystarczy kliknięcie.

Zarówno grupowe rozmowy prywatne, jak i aplikacja do obróbki i udostępniania wideo będą wkrótce dostępne dla wszystkich użytkowników. Już teraz mogą oni brać udział w rozmowach, do których zostali zaproszeni oraz oglądać filmy zamieszczone przez innych użytkowników, m.in. wideo prowadzącego tegoroczną galę Oscarów - Neila Patricka Harrisa, który miał okazję wypróbować nową aplikację po raz pierwszy.

[Łukasz Szewczyk]